Haber

Şehit Başçavuş Ferhat Gedik, İskenderun’daki kabri başında anıldı

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de terör örgütü mensuplarıyla sıcak temasta bulunduğu sırada Eren Bülbül’ü korurken vücuduna 41 kurşun isabet etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ferhat Gedik anıldı. mezarı Hatay’ın İskenderun ilçesindedir.

Bekbele Mahallesi’ndeki şehidin mezarına giden Hatice Gedik ve yakınları buraya çiçek bıraktı. Programda Kuran-ı Kerim okundu, yemek yenildi ve şehitler için dualar edildi.

Anne Hatice Gedik (70), 6 yılda 4 canını kaybettiğini ve acısının çok büyük olduğunu belirterek, “Çok acı, artık dayanamıyorum. Depremden sonra kızım ve torunum da yıktı. oğlum şehit oldu, eşim Covid-19’dan vefat etti. Çocuğum çok yiğit, çok merhametli, çok yiğit bir çocuktu.” dedi.

Şehidin yakınlarının yanı sıra İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Yıldırım, İskenderun İlçe Müftüsü Ramazan Avcı, İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Doğu Akdeniz Kıyı Güvenlik Komutanlığı Binbaşı Onur Buyruk, İskenderun Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman , İskenderun Belediye Başkanı. Fatih Tosyalı ve diğer ilgililer katıldı. – HATAY

haberkozluk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu